ویژگی اصلی یک فروشنده موفق چیست؟

در پی استقبال شما در مورد پرسش و پاسخ های هفتگی این هفته سوالی را در مورد اینکه ویژگی اصلی یک فروشنده موفق چیست؟ این سوال در شبکه  های اجتماعی بزرگان فروش مطرح گردید و بیشتر از ۶۰ پاسخ به آن داده شد که در ابتدا پاسخ بزرگان فروش به این سوال و سپس منتخبی از بهترین پاسخ های شما را قرار می دهیم .

فروشندگان در پی یافتن جواب های خوب و کارآمدی هستند که در هر شرایط به درد شما بخورند. خبر خوش این است که جواب ها وجود دارد ولی باید این پاسخ ها را به اجرا بگذارید و بارها مرور کنید تا به عادت شما تبدیل گردد.

همه بزرگان فروش هفت ویژگی دارند
هرگز انتقاد، شکایت و محکوم نمی کنند: مردم افراد شاد و راحت را دوست دارند. از زندگی شخصی تان شکایت یا از رقبا انتقاد نکنید. تنها نگرانی تان در دنیا حل مشکل خریدار است.
پذیرش: یاد بگیرید دیگران را بدون قضاوت یا انتقاد بپذیرید. لبخند بزنید. گرم و دوستانه باشید. هر چه پذیرش بیشتری نسبت به دیگران داشته باشید، آن ها هم بیشتر پذیرای شما هستند.
تائید: وقتی موفقیت های دیگران را ببینید، احساس خوبی پیدا می کنند. همیشه دنبال فرصتی برای تقدیر از دیگران باشید. خواهید دید همه جا از شما استقبال می کنند.
تشکر: فقط بگویید «متشکرم». وقتی از کسی تشکر می کنید، عزت نفس او افزایش می یابد. عادت کنید از هر کسی برای هر کاری تشکر کنید.
تحسین: تحسین صمیمانه خود نسبت به ویژگی ها، موفقیت ها یا دارایی های یک نفر را ابراز کنید. اگر کاری کنید مردم احساس خوبی نسبت به زندگی شان داشته باشند، آن ها نیز حس خوبی به شما پیدا می کنند.
توافق: هرگز با خریدار احتمالی بحث نکنید. حتی اگر آن شخص کاملا اشتباه می کند، آن را به زبان نیاورید. ایجاد ارتباط مهم تر از حق به جانب بودن است.
توجه دقیق: گوش دادن به خریدار کاری فوق العاده است و مقاومت و تردید اولیه که مانع روابط فروش جدید است را از بین می برد.

حال در بین این هفت ویژگی، سهم شما از هر کدام از این ویژگی ها چقدر است؟ هیچ مطلقی وجود ندارد ار همکارانتان بخواهید در مورد این هفت ویژگی در مورد شما نمره بدهند و سعی کنید هر روز و هر هفته بهتر از قبلتان باشید. قطعا بسیار تاثیرگذار خواهد بود و بزودی به صف ۱۰ درصد فروشنده برتر خواهید پیوست.

 

منتخبی از پاسخ های شما:

kashef8

سلام و وقت بخیر به زبان ساده میگم مشتری رو دوست داشته باشه بهش احترام بزاره براشون بهترین مشاور باشه و فقط قصدش فروش کالا نباشه قصدش خدمت کردن به مشتری باشه و از دیدگاه مشتری به کالا نگاه کنه . فقط به فکر گرفتن پوله نباشه مشتری‌های این زمانه بسیار باهوش شدن مشتری فرق بین صرفا فروش و خدمت رو کاملا میفهمه. فروشنده باید بتونه ارتباط موثری با مشتریش پیدا کنه و باهاش دوست باشه و بتونه خودش رو به نحو احسن بفروشه چون اول ما خودمون رو میفروشیم و بعد کالامون رو اگر اون ابتدا خودمون رو خوب به مشتری عرضه کردیم و فروختیم برنده شدیم و کالای ما هم به فروش میره من عاشق شغل فروشم.

marzii.f76

۱گوش‌دادن به مشتری،وقتی که به مشتری گوش بدیم نیاز و خواسته مشتری رو به درستی تشخیص میدیم واز طرفی هم نشانه احترام به مشتریست
۲وجدان
۳ادب
۴ابتکار
۵ایستادگی
۶پذیرنده کلام مربی یا کارفرما
۷خوش بین
۸زیرک بودن
۹اشتیاق
۱۰سوال‌پرسیدن
۱۱مستقل
۱۲مدیریت زمان

 

۱takanesh

اولین خصوصیت مهم یک فروشنده لبخندش هستش بعد از اون لباس مناسبش و سپس خوب گوش دادن و با مشتری همسو شدن میباشد و نکته مهم دیگری که باید در نظر گرفت همیشه باید خودمون رو جای مشتری قرار بدیم ببینیم اگه جاهامون عوض میشد خودمون اون لحظه چه انتظار و حسی داشتیم . و نکته مهم دیگه اینکه سعی کنیم از اسم مشتری در موقع صحبت کردنمون حتما استفاده کنیم و با اسمشون خطاب قرار بدیم. تاثیر زیادی داره

mojtaba_mostafapour

با سلام ۱- باید شنونده خوبی باشد و زبان بدن در هنگام گوش دادن به خوبی اجرا کند ۲- قدرت آنالیز بالایی داشته باشد ۳- بتواند احساس مشتری درگیر کند ۴- هنر متقاعد سازی را به خوبی اجرا کند ۵- فنون چانه زنی را هم بلد باشد

kbakhshii

مهمترين ويژگي يك فروشنده موفق توانايي گوش دادن براي درك نياز مشتريه

 

saber__bahman

در مرحله اول یک ظاهر مناسب فروشنده خیلی تاثیر در جذب مشتری میتونه داشته باشه قدرت بیان و شناخت کامل از جنسی که میخواد معرفی کنه و همچنین نباید از زبان بدن غافل شد چون واقعا موثر و تاثیر گذار هست در فروش و جذب مشتری .

 

yasoub_1981

١-اعتماد به نفس
٢-اگاهي و شناخت كامل از كالاي مورد فروش و ارائه اون بر اساس ايجاد تصور مثبت از خريد كالا قبل از خريد توسط مشتري
٣-روابط عمومي و اجتماعي بالا
٤-ظاهر مورد قبول و پرهيز از روشهاي دموده شده پرزنت

mostafa_mostafaei

يك فروشنده موفق كسيه كه هميشه خوش تيپ و مرتب و با نظم و انضباط باشد هميشه لبخند بر لب داشته باشد تا مشتري انرژي خوب و مثبت از أو بگيرد و از همه مهمتر يك فروشنده حرفه اي بايد يك شنونده حرفه اي باشد و أوصول حرفه اي شنيدن و حرف كشاندن از مشتري را رعايت كند تا بتواند از صحبت هاي مشتري ذهن أو و شرايط و خواسته هاي ذهني أو بشناسد و بتواند بهترين پيشنهادات فروش را از نظر مشتري به أو بدهد تا تعهد و معامله با خريدار محترم آغاز شود

pooyaferdosmakan

بهترين فروشنده ، بهترين شنوده است

m_hoseyni63

به نظر من يه فروشنده خوب بايد صبور باشه

mgh.bahar82

فروشنده موفق میشه که حس خوب به خریدار بده، ارتباط موثر برقرار کنه، شناسایی نیاز مشتری و توافق بر سر نیاز مشتری و در نهایت فروش رو قطعی کنه.فروش انتقال اشتیاق و اعتماد و دریافت عزت و احترام میباشد.یعنی فروشنده خودش باید کالا و خدماتی را که ارائه میکند کاملا دوست داشته باشد تا بتواند این اشتیاق رو به مشتری انتقال بده.فروشنده خوب میداند که پروسه فروش بر منای احساسات انجام میشه چون افراد با احساس خرید میکنند و بعد با منطق خریدشون رو توجیح میکنند.

mohammodsh525

فروشنده موفق کسی است که که ۱- سلف کنترل داشته باشه و بتونه احساسات خودش و مشتریش رو کنترل کنه. ۲- بسیار خونسرد و آروم باشه و سرعت تحلیلش نسبت به شرایط و نوع تقاضا و رفتار مشتری بالا باشه و در این رابطه استراتژی داشته باشه. ۳- وابسته ی مشتری نباشه؛ باور فراوانی داشته باشه؛ وقتی با این باور که ما به مشتری نیاز داریم پرزنت خودمون رو شروع میکنیم غالب اوقات با شکست مواجه میشیم باور جایگزین: باور به فراوانی و زیاد بودن مشتری. یادتون باشه هررر چقدر هم که خوب عمل کنیم همیشه افرادی هستند که با ما مخالف باشند. فروش مثل گل یا پوچ میمونه برای رسیدن به گل دست های زیادی باید پوچ بشن. ۴- توانایی متقاعد سازی تحت هر شرایط حتی در ناراحتی و یا عصبانیت. ۵- ظاهر آراسته میتونه به فروش کمک کنه.۶- لحن صدا. توجه به بادیلنگوییچ و استفاده از نوع کلامی که به کار میبریم.۶- ایجاد خلع شاد کام و موفق و پیروز باشید

bahador69tjf

خوش برخورد … با ادب و مرتب…و از همه مهمتر صبور و دانا به حرفه خود…

sormeyli.coach

توانایی طراحی و پرسیدن سوالهای قدرتمند-خوب گوش دادن-خوب دیدن-شناخت کامل از توانایی ها و نقاط ضف خودش،محصول،رقبا،و مشتری-توانایی برقرار کردن ارتباط با هر کسی به راحتی-استفاده درست از مهارتهایی مثل فن بیان،زبان بدن،انتقاد پذیری و…

strawberries.1106

با سلام و عرض ادب ? بهترین فروشند موفق کسی است که ضمن این که به سود خود فکر میکند منافع خریدار را هم در نظر میگیرد و میداند که مشتری به او اعتماد کرده و اگر گفته های فروشنده کاذب باشد این آخرین خرید مشتری خواهد بود ، اعتماد و اطمینان دادن به مشتری ، برخی از مشتریان هنگام خرید دچار شک و تردید میشوند که حتی شاید از خرید منصرف شوند اینجاست که فروشنده باید نقش خود را اجرا کند و در دل مشتری نفوذ پیدا کند که مشتری نسبت به خرید اطمینان حاصل کند ، خاطره خاکستری برای مشتری ایجاد نکند یعنی اینکه کالا را به زور و اجبار نفروشد ، انعطاف پذیر باشد یک مشتری هنگام خرید احتمال دارد نظرش تغییر کند و یا تخفیف بخواهد که در کشور ما مرسوم است ، خوشرویی که یکی از مهمترین ملاک های یک فروشنده دانا است ، یک فروشنده ای حرفه ایی قبل از فروش کالا باید شنونده ای خوبی باشد تا نظرات و عقاید مشتری را بشناسد ، بعد‌های شغلی خود را بشناسد یعنی اینکه از اطلاعات مربوط به محیط ، محصول ، مشتری ، رقبا آگاهی کامل داشته باشد و حفظ و نگهداری مشتری که سرمایه ای هر کسب و کاری است .

rostamani.marketing

فروشنده موفق و كاريزماتيك تنها با يك ويژگي هرگز به اهداف فروش خود و رضايت مندي مشتريان نميرسند.
تركيبي از چند عامل اصلي را در اين متن كوتاه با شما به اشتراك ميگذارم، البته بر اساس اولويت
شايد هم در يك جمله فروشنده عالي بايد پندار نيك، گفتار نيك و كردار نيك داشته باشد)

١-نگرش، باور و نگاه و ذهن مثبت داشته باشد
٢-محصول ، شركت ، بازار ، و رقيبان خود را به درستي و عالي و كامل ميشناسد
٣-برخورد بسيار عالي و حرفه اي دارند (لبخند)در ايجاد ارتباط موثر (فن بيان)و تاييد كردن مشتريان هميشه ميدرخشند(هوش هيجاني بالا دارند)
٤-پوشش و ظاهري آراسته دارند
٥-بهترين سوال ها را ميپرسند تا نياز را شناسايي كنند و يا نياز را بوجود آورند و در اعتماد سازي مهارت ها دارد(خود را مشاور بداند)
٦-بهترين و كمترين گزينه را ارائه ميكنند
٧-از بيش فروشي و جانبي فروشي نيز استفاده كند
و بيشتر از ٩٥ آيتم ديگر را نيز در كتاب دوم خودم توضيح داده ام.
مستدام و مانا باشيد

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

3 پاسخ

 1. elyasi24 گفت:

  من هم با این نظر موافقم که فروشنده باید خوش اخلاق باشد و فروشنده نباید نظر خود را به خریدار تحمیل کند
  برای سپردن پرونده حقوقی خود می توانید به مؤسسه حقوقی روشنی معز مراجعه کنید وکیل در کرج بسیار راهگشاست

 2. elyasi24 گفت:

  مطالبی که ارائه دادید خیلی خوب بود
  ما هم سیفتی باکس تولید می کنیم برای آشنایی با سفتی باکس چیست؟ | سیفتی باکس کاغذی | سیفتی باکس بیمارستان | سیفتی باکس کاردبرد | سفتی باکس کاغذی به سایت بهداد طب ایمن ماهان مراجعه کنید
  https://btem.ir/%D8%B3%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%B3-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

 3. Mohamad1365 گفت:

  با سلام بهترین فروشنده کسی هستش که بتونه درک کنه مشتری رو وقتی مشتری درک بشه احساس امنیت میکنه و وقتی احساس امنیت کنه بهت اعتماد میکنه و وقتی بهت اعتماد بکنه به فروش رسیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


رفتن به نوار ابزار