قربانیان حرفه فروش چه کسانی هستند؟

همه ما می دانیم در حرفه فروش فرصت های بسیار وجود دارد. کمیسیون های حاصل از فروش بسیار زیاد است و بعضی از فروشنده ها سود فراوانی می کنند. اما درصد بالایی از این افراد قربانیان حرفه فروش هستند. منظور مشتریان نیستند، منظور درصد زیادی از فروشندگانی هستند که وضع اقتصادی خوبی ندارند. افرادی که مرتب کار خود را عوض میکنند تا راه موفقیت را بیابند. هر ساله تعداد زیادی از فروشندگان حرفه فروش را رها می کنند، با این بهانه که رییس یا همکار یا مشتریان مقصرند. در حای که اغلب، حقیقت این است که مقصر کسی جز خودشان نیست.

قربانیان حرفه فروش چه کسانی هستند؟

برخلاف اینکه حرفه فروش به فروشندگان نوید امیدواری داده است بسیار از آنان آخر هفته خسته و مایوس می شوند، چون در ابتدای کار به دنبال موفقیتی بوده اند که به آن نمیرسند. بطور قطع شما این نواقص را به دلیل اشباع بودن ببیش از حد صنعت فروش می دانید. اما مشکل این نیست. مشکل اصلی، اشتباه کردن بیشتر فروشندگان است.

اشتباه در همه حرفه ها ( بخصوص حرفه فروش ) غیر قابل اجتناب است. اما حرفه فروش حرفه فردی نیست. همیشه در کار فروش افراد دیگری هم خالت دارند. هنگامی که شخصی به تنهایی یک کار فردی را می تواند خراب کند، گروهی از افراد هم می توانند تجارت مشترک را بطور کامل نابود کنند، زیرا چند نفر با ارزش ها و انگیزه های مختلف سعی می کنند در مورد یک چیز به توافق برسند و واقعیت این است که ارزش ها و انگیزه های متفاوت باعث بروز رفتارهای متفاوتی در زمینه فروش می گردد.

خلاصه اینکه حرفه فروش می تواند زمینه رشد خطا کاران را فراهم کند. فروشندگان خطاکار محصولات نامرغوب را به مشتریان خطاکار می فروشند. اگر همه ما فروشندگان کارمان را به بهترین شکل انجام می دادیم و همه مشتریان راضی بودند، نیازی به آموزش ها تکمیلی نبود. اما متاسفانه اینطور نیست. فروشندگان هنوز هم خراب کاری می کنند و مشتریان مغازه را ترک می کنند. فروشندگان مشتریان را معطل می کنند و آنان هم خدای ناکرده دشنام می دهند. چرا؟ چون ما فروشنده ها کارمان را درست انجام نمی دهیم و اشتباه می کنیم که البته برخی اشتباهایمان از بقیه فاحش ترند.

صرف نظر از اینکه در چه صنعتی کار می کنید، محصول شما چیست و یا خدماتی که ارائه می دهید کدام هستند در حرفه فروش موفق می شوید اگر آموزش ها درست و حرفه ای را ابتدا ببینید و در مجموعه ای کار کنید به به سرمایه های انسانی خود بها می دهد و شما را با خود واقعیتان آشنا میکند و متناسب با توانمندی و پتانسیل تان از شما درخواست میکند. بدون شک میتواند جزء فروشندگان موفق در صنعت خود باشید.

 

برای آموزش های حرفه ای و اصولی فروش با بزرگان فروش همراه باشید. 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

9 پاسخ

 1. ممنون از مقاله بسیار مفیدتون دوست گرامی

 2. ممنون عالی چون مطلب مفیدی بود به توصیه اورده شده عمل کرده وهرچند مکاتبه ای با نویسنده ندارم اما از ایشان تشکر میکنم

 3. اطلاعات مفیدی به اشتراک گذاشتین مطالب بسیار جامع و کاربردی است

 4. تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید

 5. elyasi24 گفت:

  از سایت خوبتون تشکر می کنم
  ما هم سیفتی باکس تولید می کنیم برای آشنایی با تولید کننده سیفتی باکس | بهداد طب ایمن ماهان به سایت بهداد طب ایمن ماهان مراجعه کنید
  https://btem.ir/

 6. راهبند گفت:

  سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

 7. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون
  ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد
  انگیزه براتون بشه

 8. خیلی ممنونم بابت انتشار این مقاله بسیار مفید و کاربردی موفق باشید

 9. موضوع بسیار کاربردی و به روزی رو به اشتراک گذاشتید. خیلی خوبه که همه ی حرفه ها در زمینه اصول فروش و بازاریابی و مشتری مداری اطلاعاتشون زیاد بشه.
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


رفتن به نوار ابزار