دوره فروش به شیوه بزرگان فروش

فروش یک چالش بزرگ ولی شیرین برای فروشنده حرفه‌ای است.

آموزش فروش و فرايند فروش يك علم است و محتوي تخصصي فراواني در دنيا در اين زمينه وجود دارد .متخصصان مختلف از  متخصصين بازار يابي گرفته تا رواشناسان و متخصصين علوم اعصاب هم اكنون به واقعيت هاي فراواني پي برده اند كه چرخه خريد و تصميم گيري مشتريان را آشكار ساخته است  و آموزش ها و تربيت فروشندگان موفق و بزرگ بر اساس يافته هاي جديد صورت مي گيرد . 

 

فایل صوتی توضیحات کامل دوره

در طي ده سال اخير تلاش هاي زيادي براي اموزش و ارتقا سطح فروشندگان در كشور انجام شده است . اگر نگاهي به آنچه در كشورهاي پيشرفته وجود دارد داشته باشيم در اين كشورها آموزش علمي و آكادميك فروش جز رشته هاي دانشگاهي بوده و مطالعات و روش هاي فراواني براي تربيت فروشندگان ماهر وجود دارد. رشته فروش و مهندسي فروش از رشته بازار يابي جدا بوده و بطور تخصصي فروشندگان آموزش داده مي شوند .در كشور ما متاسفانه در حوزه دانشگاهي براي اين موضوع رشته ويژه و مشخصي وجود ندارد و حوزه فروش و دانش فروش در دوره هاي پراكنده انجام مي شود .

 

enrollment-cap

enrollment-cap-work

معرفي دوره  فروش به شیوه بزرگان فروش :

نموارد ذيل چرخه خريد و تصميم گيري مشتريان را نشان مي دهد هرچه از فروش B2C به سمت فروش سازماني B2B حركت ميكنيم اين ابعاد و مراحل  به دليل وجود نقش هاي متفاوت در زمان خريد پيچيده تر مي شود .

سه مرحله اصلي چرخه خريد و تصميم گيري  عبارتند از :

  • تعیین نیاز(Determine Needs )  –   ارزیابی (Evaluation)  – تعهد( Commitment )

 

فروش به شیوه بزرگان فروش

در حقيقت آنچه اهميت دارد كشف اين موضوع است كه همه انسان ها براي خريد هر كالا، محصول ، خدمت و يا مشورت اين سه مرحله را طي ميكنند تا به تصميم برسند .فروشندگاني موفق هستند كه بتوانند اين فرايند را مديريت كرده و تكنيك هاي لازم را براي هدايت مشتري به سمت تصميم درست بدانند.

در تمام اين مراحل چهار دغدغه يا Concern  همراه مشتري يا خريدار است و تمامي اين دغدغه‌ها در همه مراحل در حالت هاي گوناگون قرار دارند كه بي توجهي فروشندگان به اين دغدغه ها باعث عدم موفقيت در فروش مي شود . اين دغدغه‌ها چنان تعيين كننده هستند كه ما در بزرگان فروش به آنها ابعاد بنيادين فروش گفته ايم :

  • نیازها (Needs)
  • ریسک (Risk)
  • راهکارها (Solutions)
  • قیمت ( Costs )

 

bf290

 

 

enrollment-cap

 

 

تيم تخصصي بزرگان فروش با بهره گيري از مشاورين با تجربه و بررسي هايي كه در سطح دنيا انجام داده است توانسته براي آموزش و تربيت فروشندگان بزرگ يك دوره شش ماهه آموزشي با عنوان دوره فروش به شیوه بزرگان فروش با محور  زير  را تنظيم كند و به فروشندگان اين آموزش را مي دهد كه در هر مرحله از خريد چگونه عمل كنند . در اینجا می توانید سرفصل های آموزشی در دوره شش ماهه را مشاهده نمایید. 

 

محتوای دوره  فروش به شیوه بزرگان فروش :

این دوره شامل سه دوره ۸ جلسه ای است که جمعا ۲۴  جلسه آموزشی (محتوای آموزشی + فایل صوتی)  + ۱۲ Case Study  +  کارگاه حضوری + مشاوره آموزشی + مدرک و تاییدیه گذراندن دوره آموزشی ۶ ماهه فروش خواهد بود و بطور مداوم و پیوسته مطالب آموزشی چهارشنبه هرهفته (یعنی از هفته اول تا هفته بیشت و چهارم) برای شما ارسال می گردد.

* کارگاه حضوری ۴ ساعته (اختیاری) یکی بعد از گذراندن نیمی از دوره و دیگری در انتهای دوره  برگزار خواهد شد .

 

enrollment-cap-work

 

نحوه آموزش  دوره فروش به شیوه بزرگان فروش :

شرکت کنندگان در دوره  هر هفته از طريق ايميل محتوي آموزشي خود را دريافت ميكنند و با تكنيك ها و روش ها آشنا مي شوند . آموزش هر مرحله از چرخه خريد حدودا دو ماه زمان خواهد برد . در هر دو هفته علاوه بر محتواي آموزشي يك كار عملي و پروژه براي فروشندگان تعريف مي شود كه پس از انجام آن از طريق درخواست مشاوره مي توانند از مشاوره رايگان تيم بزرگان فروش نيز كمك بگيرند.  در پايان دوره شش ماهه گواهینامه گذراندن دوره ۶ ماه فروش به شیوه بزرگان فروش به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد. برای مشاهده سرفصل های دوره می توانید اینجا کلیک کنید.

  • تمامی محتوای آموزشی دوره فروش به شیوه بزرگان فروش  بصورت اختصاصی توسط تیم تخصصی بزرگان فروش در سال ۱۳۹۵ پس از سه سال تحقیق تهیه و تدوین گردیده است. پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا ثبت نام خود را تکمیل نمایید. 

مزیت دوره : 

شاید شما تا بحال در دوره های فروش مختلفی شرکت کرده باشید، شاید هم کتاب های مختلفی در این زمینه مطالعه نموده باشید ولی بعد از دوره آن را فراموش کرده و به راه قبلی خود ادامه می دهید. حتی ممکن است آموزش های درست ندیده باشید و صرفا تکنیک های قدیمی را بصورت تئوری مطالعه نموده اید. دوره فروش به شیوه بزرگان فروش اولین دوره ای است که شما در آن تكنيك هاي روز فروش و فروشندگي حرفه اي را با تحليل چرخه خريد در تيم بزرگان فروش فرا می گیرید، موضوعی که شاید در مورد آن کمتر شنیده باشید یا اصلا نشنیده اید. علاوه بر آن دوره شش ماهه هست و در طول دوره  موضوعات برای شما تکرار شده و سبب می گردد تا بخوبی فرا گیرید و ملکه ذهنتان شود. ضمن اینکه هر دو هفته یکبار آموزش ها در کسب و کار شما با  مورد کاوی (Case Study) پیاده سازی خواهد شد و شما بطور ملموس در کار خود احساس خواهید کرد.

دوره مجازی است یا حضوری؟ 

این دوره هم مجازی است هم حضوری یعنی اینکه شما ابتدا در دو ماه دروس فاز اول را مطالعه و تمرینات را انحام می دهید و سپس در کارگاه حضوری و تکمیلی آن شرکت می کنید. حسن این کار آن است که شما در حین یادگیری هم در وقت خود صرفه جویی می کنید هم هزینه آموزش خود را کاهش داده اید و هم بصورت مجازی و حضوری آموزش مدون و بروز  دیده اید. ضمن اینکه در طول دوره می توانید سوالات خود را با مشاورین مجموعه بزرگان فروش مطرح نمایید.

 

ثبت نام در دوره  فروش به شیوه بزرگان فروش :

* 018804-glossy-silver-icon-symbols-shapes-shapes-circle-targetبسته نقره ای :‌

ثبت نام در دوره ۲ ماهه – ۸ جلسه + ۴ Case Study + مشاوره آموزشی ( با هزینه ماهیانه ۷۵ هزار تومان)

* images-1 بسته طلایی : 

ثبت نام در دوره ۶ ماهه کل دوره +  ۲۴ جلسه + ۱۲ Case Study + مشاوره آموزشی + مدرک و تاییدیه گذراندن دوره شش ماهه فروش  ( با هزینه ماهیانه ۵۰ هزار تومان)

 

 

ads-bf1

هدیه ویژه  : 

  • کلیه همراهانی که ثبت نام خود را در یکی از بسته ها طلایی تکمیل نمایند، می توانند در اولین کارگاه حضوری  بصورت هدیه و رایگان حضور داشته باشند . ( کارگاه ها بصورت کلی در تهران برگزار می شود، اگر در شهر و استان های دیگر تعداد شرکت کننده ها به حد نصاب برسد در همان شهر یا استان کارگاه ها برگزار خواهد شد.)

 

gif_klik_

untitle%db%b1d-1

 


رفتن به نوارابزار