قبل از انتخاب حرفه فروشندگی این سه تکنیک و سوال را بخوانید!

قبل از انتخاب حرفه فروشندگی این سه تکنیک و سوال را بخوانید!
بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل یا انتخاب شغل دغدغه های جدی دارند و حتی ممکن است در مواردی کلافه شوند ما تکنیکی را معرفی می کنیم که در تصمیم گیری در اینگونه موارد کمک می کند
این تکنیک با اینکه ساده و قابل استفاده برای همه است اما بسیار مهم و تعیین کننده است . این تکنیک با ۳ سوال سر و کار دارد که هر کس باید آنها را از خود بپرسد  و آگاهانه به آنها پاسخ دهد:
سوال اول
آیا به رشته یا شغل مورد نظر علاقه دارم؟
علاقه مهمترین عنصر در هر کاری است اگر وجود نداشته باشد موفقیتی هم در کار نخواهد بود. علاقه موجب می شود انگیزه های درونی افراد فعال شود و هیچ مانعی هم نتواند جلودار انسان باشد  وجود شوق و اشتیاق درونی است که موجب می شود فرد اول صبح با شوق فراوان از خواب برخیزد و در تمام مدت ، کار را خستگی ناپذیر ادامه دهد علاقه موجب می شود فرد به جای اینکه کار را تکلیف بداند تفریح و سرگرمی تلقی کند و به جای خسته شدن از آن انرژی بگیرد ، انبساط درونی پیدا کند و با بیشترین توان تلاش نماید و مداومت داشته باشد .
علاقه شرط لازم برای موفقیت در هر کاری است افرادی که بدون علاقه رشته تحصیلی یا کاری را انتخاب می کنند اکثراَ برای پیشرفت در آن با مشکلات اساسی مواجه می شوند که اگر مجبور به ترک آن نباشند در چاله درجا زدن گرفتار می شوند. شما در هر حرفه ای بویژه حرفه فروشندگی که نیازمند تلاش و پشتکار عالی در مواجه با موانع فروش هستید اگر علاقه نداشته باشید حتما از کارتون لذت نخواهید برد و انجام آن به امری کسل کننده تبدیل خواهد شد.
سوال دوم
استعداد و توانمندی من در مورد کار مورد نظر چقدر است؟
ممکن است هر کدام ازما به مشاغل و حرفه هایی علاقمند باشیم اما خود را فاقد استعداد آن کار بدانیم البته منظوراستعداد ذاتی است نه اکتسابی مثلاَ کسی که به موسیقی علاقه دارد اما خود را فاقد استعداد یادگیری موسیقی بداند شاید هرگز نتواند موزیسین درجه یک شود. البته ما منکر یادگیری و اکتساب نیستیم اما در مقایسه افرادی که علاقه دارند و استعداد ذاتی هم دارند قطعا توفیق کمتری خواهند داشت وجود استعداد ذاتی برای یک کار موجب می شود فرایند یادگیری رسمی و اکتسابی با ایجاد هم افزایی با استعدادهای نهفته بیشترین نتایج را ایجاد نماید. جهت اینکه استعداد خود را در زمینه فروش بدانید با بزرگان فروش آنلاین مشورت کنید -. در آنجا با تکمیل تست و سوالاتی که از شما پرسیده خواهد شد بهترین زمینه ممکن برای ادامه فعالیت شما در زمینه فروش رقم خواهد خورد.
سوال سوم
میزان نیاز به آن رشته یا کار در کشور چگونه است؟
علاقه و توانمندی برای موفقیت لازم است اما یک عامل مهم دیگر میزان نیاز به آن رشته تحصیلی یا شغل و کار است رشته یا شغل مورد نظر باید مورد نیاز جامعه باشد البته نه فقط مورد نیاز الان ، بلکه باید نیاز در آینده نیز تداوم یابد وجود نیاز موجب می شود که خدمات شما متقاضی داشته باشد رشته یا شغل مورد نظر علاوه بر اینکه روح شما را سیراب می کند با کسب درآمد وضعیت مالی تان را بهبود می بخشد و مهمتر از آن فردی مفید و تاثیرگذار در جامعه تبدیل می شوید. دقت داشته باشید که نیاز باید در وضعیت فعلی و آینده وجود داشته باشد و اندازه آن هم زیاد باشد . یعنی افراد ، سازمانها و شرکت های زیادی در شرایط فعلی و آینده به آن نیاز داشته باشند. باید بدانید که فروش یکی از قدیمی ترین مشاغل در جهان است. اگر حرفه فروشندگی را انتخاب نمودید باید بدانید که ممکن است تکنیک ها و روش های فروش تغییر کند ولی حتما در همه کشورها بخصوص کشور عزیزمان ایران همیشه حرفه فروشندگی با مزایای عالی مورد نیاز هست و شما می توانید به یکی از بزرگان فروش تبدیل شوید.

با افراد اهل نظر و خبره و البته خیرخواه مشورت کنید ( با مشاورین بزرگان فروش آنلاین صحبت کنید) تا اطلاعات لازم را برای پاسخ به سوالات سه گانه به درست آورید
نتیجه :بهترین شرایط وقتی است که پاسخ هر ۳ سوال مثبت باشد

همراه بزرگان فروش باشید، دوره فروش بزرگان فروش در دنبال نمایید. 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


رفتن به نوارابزار