آيا برداشتن گوشي و فروش تلفنی به افراد غريبه برايتان سخت است؟

رفتار فروش خود خدمتي را متوقف کنید

آيا شما هم مانند بسياري از فروشندگان هستيد كه فكر برداشتن گوشي و فروش تلفنی به افراد غريبه برايتان بسيار سخت است؟ فكر مي كنيد مثل بازارياب هاي تلفني هستيد كه جملات را از روي يك برگه مي خوانند و واژه ها را بسيار سست و دستكاري شده ارائه مي كنند؟ اما شما بايد گفتاري متفاوت داشته باشيد. اگر چه چيزي در درون شما مي گويد: چرا مزاحم مي شوي؟ هيچ كس جواب نمي دهد.

شما در نهايت تماس مي گيريد و با لبخند و اشتياق هر چه بيشتر مذاكره مي كنيد. با گذاشتن گوشي نفس راحتي مي كشيد و از عملكرد خود راضي هستيد. اما متاسفانه بايد بگويم كه وقتي اينگونه برخورد مي كنيد چيزي عايدتان نمي شود. فكر مي كنيد چه چيزي از حرف هاي شما عايد مشتري مي شود. به اين رفتار “خود خدمتي” مي گويند كه فروشندگان در حالي از آن استفاده مي كنند كه تصميم گيرندگان شركت ها ارزشي براي آن قائل نيستند.

 

رمز همکاری را بگشایید

اگر برخي از رقيبان شما محصول خود را بهتر به فروش مي رسانند به خاطر كيفيت بهتر آنها نيست، به خاطر فعاليت هاي بازاريابي و بودجه هاي عظيم هم نيست بلكه آنها مي دانند كه چگونه رمز شركت را براي تنظيم قرار ملاقات با تصميم گيرندگان كليدي بشكنند. شما نيز مي توانيد چنين كنيد. آنها بي نهايت متفكر هستند. فروش موفق با درك عميق و جدي از مشتري آغاز مي شود.شما درباره ديدگاه و درك آنها فكر كنيد، آن را احساس و ارزيابي كنيد و راهبرد ثبت مشتري موثر و كارآمدي را به وجود آوريد.

نکات کلیدی

  • تعیین قرار ملاقات با خریداران و فروش تلفنی  به شرکت های بزرگ سخت نیست.مشکلی که شما تجربه می کنید برایتان تصورشدنی نیست.
  • این مشکلات در آینده برای شما ساده تر نخواهد بود.عوامل چند گانه بازار با هم تلاقی می کنند تا ((طوفانی کامل)) برای فروشندگان ایجاد کنند.
  • تصمیم گیرندگان شركتي مردمي عادي هستند و داراي ويژگي هاي انسان برتر نيستند.
  • ديدگاه سنتي براي تعيين قرار ملاقات شما را فروشنده اي خود خدمت معرفي مي كند كه علاقه مند به موفقيت خود فروش تلفنی مي باشد.
  • بايد براي گسترش كار، ديدگاه هاي جديد ثبت مشتري را توسعه دهيد.

 

همراه بزرگان فروش باشید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


رفتن به نوارابزار